طرح لبخند

طراحی لبخند

به گفته دکتر نیک زاد ، دندانپزشکان به مدد پیشرفت علم و فناوری ، امکان این را دارند تا لبخندی زیبا و جذاب ، بهتر از آنچه اکنون دارند ، بسازند . درمان های زیبایی دندان ، درمان هایی مانند ارتودنسی و لیمینت و ... اند . دندانپزشکان زیبایی ، تناسب بین اجزای صورت و اعضای دخیل در لبخند را ایجاد می کنند . لبخند زیبا اعتماد به نفس فرد را هم بالا می برد .

با افزایش طول دندان ها ، مرتب و ردیف کردن دندان ها ، بهبود وضعیت لثه ، سفید و درخشان کردن دندان ها ، ایجاد تناسب میان لب ها و دندان ها می توان صاحب لبخندی زیباتر بود .

برای طراحی لبخند زیبا ، نیاز است تا تغییراتی مانند آنچه در بالا ذکر شد در وضعیت دهان و دندان فرد ایجاد شود . تشخیص این تغییرات بر عهده دندانپزشک زیبایی است .

 

شیوه های طراحی لبخند :

·سفید کردن دندان ( بلیچینگ )

·لمینیت دندان

·ارتودنسی دندان

·روکش های دندانی فول سرامیک

·روکش های دندانی زیرکونیا

·جراحی های زیبایی لثه

·و شیوه های دیگر

 

دندانپزشک زیبایی نسبت طلایی صورت و دندان هر فرد را کشف می کند و با استفاده از ابزار و روش های موجود ، نسبت به چهره هر فرد اقدامات لازم را انجام می دهد . اقداماتی از جمله ایجاد یک لبخند زیبا بر پایه استانداردهایی مثل موازی بودن خطی که از لبه دندان های قدامی عبور می کند با لب پایین یا عبور خط لب بالا از محل اتصال به لثه جهت جلوگیری از نمایان شدن بیش از حد لثه .

مهارت پزشک همراه با فهم وی در زمینه زیبایی شناسی ، کمک می کند تا تناسب ظاهری ایجاد شده و آنچه فرد انتظار دارد را بتواند ببیند . تکنولوژی های مدرن دندانپزشکی در این زمینه یاری رسان هستند .

مزایای طراحی لبخند :

·چهره فرد جوان تر نشان داده می شود

·افتادگی دندان و نقص های احتمالی رفع می شود

·کمبود دندان ها رفع می شود

·دندان ها سفید تر و درخشان تر می شوند

·بافت لثه و فضای بین دندانی و موارد مشابه بهبود می یابند

·اندازه دندان از لحاظ طول و عرض و نسبت بین این ها اصلاح می شود

·در مسیر استاندارد های دهان و دندان حرکت می شود ( با لیزر دندان و سایر فرایندهای درمانی دندانپزشکی )

·دندان ها ردیف و منظم می شوند

·یک خط لبخند زیبا و دلنشین به فرد داده می شود

 

یک نکته تکراری اما مهم

پس از طراحی لبخند ، باید سیگار ترک شود . مصرف دخانیات دشمن بزرگی در حوزه سلامت دهان و دندان و به طور کلی بدن است .

 

از اشکال مرسوم درفرم قرارگیری دندان ها برای طراحی لبخند ، دو شکل لبخند عاقلانه و لبخند جوانی از بقیه معروف ترند . لبخند جوانی که با بلنتر بودن دو دندان جلویی همراه است و لبخند عاقلانه که در آن همه دندان ها روی یک خط مستقیم قرار می گیرند .

 

فهرست برخی روش های مورد استفاده در طراحی لبخند را با هم در زیر مرور می کنیم . توصیه می کنیم برای کسب آگاهی از نکات و جرئیات هر روش ، به مقاله اختصاصی مرتبط با آن در وب سایت دندانپزشکی دکتر نیک زاد مراجعه کنید . این فهرست عبارتست از :

·استفاده انواع روکش های سرامیکی ، کریستالی ، زیرکونیا و کامپوزیتی

·اصلاح تاج دندان

·اصلاح رنگ دندان

·رفع کمبود دندان ها

·متناسب سازی اندازه و ارتفاع دندان ها

·درمان های لثه

·استفاده از براکت های دندانی

 

اگر شما هم به طراحی لبخند و انجام درمان های خاص آن علاقه مند شدید ، کارشناسان مشاور مطب دکتر نیک زاد پاسخگوی شما خواهند بود و نزدیکترین زمانی که مشترکاً در برنامه کاری مطب و برنامه بیمار خالی باشد را جهت کراجعه و ویزیت در اختیار شما قرار خواهند داد .