طرح لبخند

لمینیت دندان کامپوزیتی veneer

در این مطلب از وب سایت دندانپزشکی دکتر نیک زاد ، اشاره ای خواهیم داشت بر لمینت دندان کامپوزیتی که یکی از روش های زیبایی محسوب می شود و در دندانپزشکی پرکاربرد است . لمینت یک لایه نازک است که هم اندازه با دندان ساخته می شود و روی دندان قرار می گیرد .

لمینت در انواع سرامیکی و کامپوزیتی موجود است . نوع کامپوزیتی لمینت از نوع سرامیکی آن ارزان تر است .

کاربردهای لمینت های دندانی :

·زیبایی دندان ها با درخشندگی و سفیدی بیشتر

·افزایش طول دندان ها

·حذف فاصله میان دندان ها

·بازسازی دندان های شکسته و کوچک و بد شکل

 

برخی مراحل درمانی دندانپزشکی در لمینیت حذف می شوند . مراحلی مانند قالب گیری و لابراتوار . از این رو ، مدت زمان لمینیت دندان کوتاه است . کیفیت مواد مورد استفاده در لمینیت دندان هرچه بالاتر باشد ، ماندگاری لمینیت بیشتر است .

مزایای لمینیت دندان کامپوزیتی :

·تراش کمتر دندان

·ترمیم شکستگی های دندان

·هزینه پایین تر

·قابل استفاده در سنین پایین و ترمیم های محدود

 

معایب لمینیت دندان کامپوزیتی :

·احتمال تغییر رنگ

·احتمال سایش

·زیبایی کمتر

·دوام و پایداری کمتر

 

ضمن توصیه به مراجعه به مراکز دندانپزشکی معتبر جهت انجام لمینیت کامپوزیتی دندان ، یادآور می شویم موفقیت لمینیت دندان در گرو جنس دندان بیمار است . از طرفی نصب درست لمینیت توسط پزشک یک عامل مهم است . باید بهداشت لمینیت دندان کامپوزیتی به درستی رعایت شود و برای استفاده از دهانشویه از پزشک معالج مشورت گرفته شود . امکان ایجاد پلاک روی لمینیت وجود دارد . استفاده از دستگاه جرمگیر برای حفظ بهداشت لمینیت رایج است .

چنانچه قصد تعیین وقت برای مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر نیک زاد برای لمینیت کامپوزیتی دندان دارید و یا سوال و ابهامی در این زمینه برای شما وجود دارد ، با شماره های مطب دندانپزشکی دکتر نیک زاد تماس حاصل فرمایید .