خدمات عمومی

اصلاح نامرتبی دندان ها بدون ارتودنسی

چهره زیبا ، نیازمند لبخند زیباست و لبخند زیبا در گرو داشتن دندان هایی مرتب و به اصطلاح ردیف می باشد . دکتر نیک زاد در این مطلب کوتاه ، توضیحاتی پیرامون اصلاح نامرتبی دندان ها آن هم بدون ارتودنسی ارائه می کند .

ارتودنسی ذاتاً می تواند حامل حجمی از نارضایتی برای بیمار باشد ؛ زیرا هم در مدت زمان طولانی انجام می شود و هم سیم بند ها و براکت ها به خودی خود برای بیمار آزار دهنده اند . راهکار جایگزین در این شرایط ، استفاده از مواد همرنگ دندان است .

استفاده از مواد همرنگ دندان ، از طرفی استفاده از ارتودنسی را کاهش می دهد و از طرف دیگر بدون آن مشکلات ارتودنسی ، بیمار را به فرم مطلوب دندانی می رساند . زمان مورد نیاز برای استفاده از مواد همرنگ دندان کوتاه است .

 

فاصله زیاد بین دو دندان

فاصله بین دندان ها نباید زیاد باشد زیرا از زیبایی دندان کاسته می شود . اگر از ارتودنسی صرفنظر کنیم و همانگونه که در بالا شرح داده شد ، در این مواقع ، استفاده از مواد همرنگ دندان ، به کمک بیمار و دندانپزشک می آید . مواد همرنگ دندان ، فاصله بین دندان ها را پوشش می دهند . استفاده از مواد همرنگ دندان درد و خونریزی ندارد و برای بیمار ناراحتی ایجاد نمی کند . استفاده از مواد همرنگ دندان ، ضرری برای بدن انسان ندارد و چسبندگی و ماندگاری زیادی روی دندان دارد . چنانچه این موارد از روی دندان جدا شوند ، به راحتی می توان مجددا آن ها را چسباند . به عنوان نکته پایانی باید افزود این روش درمانی هزینه کمتری در مقایسه با سایر روش های درمانی دارد .

 

برای تعیین وقت قبلی جهت مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر نیک زاد ، شما می توانید از شماره تلفن ها و سایر راه های ارتباطی موجود در بخش تماس با ما استفاده کنید .