خدمات عمومی

توریسم درمانی

توریسم درمانی یک شیوه ارائه خدمات و کسب درامد است ، به این شکل که با پذیرش بیمار در شهر یا کشوری غیر از محل زندگی خود و ارائه خدماتی سطح بالاتر از آن مکان ، خدمات بهتری به وی داده می شود . توریسم درمانی سفری است که با هدف به دست آوردن سلامتی انجام می شود . در توریسم درمانی ، امکانات دندانپزشکی و میزان بالای تخصص و تجرب دندانپزشکان ، سبب جذب گردشگر می شود .

خوشبختانه کشور عزیزمان ایران دارای دندانپزشکان با سطح مهارتی بالا است . از طرفی هزینه های دندانپزشکی در ایران ، در مقایسه با کشورهای همسایه ایران از نرخ مناسبی برخوردار است . کلینیک دندانپزشکی دکتر نیک زاد به واسطه در اختیار داشتن کادر درمانی حرفه ای ، تیم های تخصصی برای درمان های تخصصی دندانپزشکی ، دستگاه های پیشرفته و به روز ، ارائه خدمات نوین دندانپزشکی مانند لیزر ، اسکن سه بعدی ، ایمپلنت و . . . ، این آمادگی را دارد تا پذیرای بیماران متقاضی خدمات دندانپزشکی از سایر کشورها باشد .

در مصاحبه با دکتر نیک زاد دندانپزشک ، ایشان به بیان خاطره ای با این محتوا پرداختند :

یکی از بیماران من در این کلینیک دندانپزشکی ، خدمات ایمپلنت را دریافت کرده بود و خوشبختانه از کیفیت ایمپلنت بسیار راضی بود ( با خنده می گوید هیچ چیز به اندازه رضایت بیمار مرا خوشحال نمی کند ) ؛ زمانی که یکی از بستگانشان از استرالیا برای دیدار با خانواده به ایران سفر کرده بود ، از تصمیمش برای ایمپلنت دندان در بازگشت به استرالیا صحبت کرده بود . این خانم که از بیماران قدیمی بنده بودند ، کیفیت کار ایمپلنت کلینیک دندانپزشکی ما را به ایشان نشان داده بودند . اگر حمل بر خود ستایی نباشد ، مدت اقامت ایشان در ایران به خاطر پروسه درمان ایمپلنت طولانی تر شد و به قول خودشان ارزش صبر کردن را داشت . ما امیدواریم بتوانیم این خاطره خوش را برای افراد بیشتری بسازیم .

دلایل وجود توریسم درمانی

اگر بخواهیم دلایل توریسم درمانی ( ورود گردشگر درمانی به ایران ) در زمینه دندانپزشکی را فهرست کنیم ، باید بگوییم قیمت یکی از عوامل اصلی است . با توجه به این که کیفیت ارائه خدمات درمانی دندانپزشکی در ایران قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیاست ، باید در زمینه امکانات اقامتی بهتر عمل شود تا به فاکتورهای ایران در مزیت های رقابتی با کشور های منطقه بیافزاید ؛ به نحوی که هزینه اقامت و درمان برای یک توریست درمانی در ایران ، مقرون به صرفه تر از هر کشور دیگر در منطقه باشد . شدت اهمیت این موضوع زمانی رخ می نماید که استانداردهای پزشکی ایران در حد بالایی رعایت می شوند . وقتی مواردی مثل خود درمان ، استریلیزاسیون ، داروهای تجویزی ، کنترل عفونت ها و موارد دیگر با حداکثر کیفیت ارائه می شوند ، لذا ضروری است که سایر شاخص ها هم به طور متناسب و همسطح شاخص های مذکور رشد کنند .

جایگاه ایران در علم-صنعت توریسم درمانی

یادآور می شویم پزشکان زبردست ایرانی علاوه بر حذاقت در خدمات دندانپزشکی ، خدمات جراحی زیبایی و چشم پزشکی و موارد دیگر را نیز در حد عالی انجام می دهند . پاراگراف فعلی صرفاً با هدف تاکید بر اهمیت گسترش بسترهای توریسم درمانی در ایران به نگارش درآمد .

هم اکنون می خواهیم به نکاتی چند در حوزه توریسم درمانی اشاره کنیم که لزوماً ارتباطی با دندانپزشکی و کلینیک دکتر نیک زاد ندارند اما طرح آن ها خالی از لطف نیست .

در حال حاضر در ایران در زمینه های درمان ناباروری ، جراحی زیبایی ، جراحی قلب ، چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات درخور توجهی ارائه می شود . اگر مانند گذشته توریسم درمانی مورد غفلت واقع نشود ، درامدزایی و اشتغالزایی زیادی عاید ایران خواهد شد . هرچند که در حوزه های بسیاری از پزشکی نیاز داخلی کشور تامین نشده است اما بسیاری از خدمات پزشکی هستند که اگر بگوییم در ارائه آن ها به مازاد رسیده ایم ، گزاف نگفته ایم . کافی است با بررسی دقیق و کار کارشناسی ، نقطه وصلی بیابیم میان این مازاد ها و متقاضیان این خدمات در خارج از مرز های ایران . آنگاه می توان نسبت به برنامه ریزی اصولی اقدام نمود و منافع زیادی را عاید کشور کرد .

صرفنظر از جنبه های پزشکی و درمانی ، ایران دارای جاذبه های گردشگری زیادی برای انواع طیف های گردشگران است . اگر بشود سفر گردشگران به ایران را همراه با ارائه خدمات پزشکی کرد ، برای آن ها هم فال است و هم تماشا . به عنوان مثال چشمه های آب گرم ، شن های کویر و مواردی از این دست می توانند در جذب مخاطبان خاص درمانی خود موثر واقع شوند .

بر اساس آنچه گفته شد ، کلینیک دندانپزشکی دکتر نیک زاد این آمادگی را دارد تا با تیم درمانی حرفه ای و محهز بودن به دستگاه های پیشرفته روز دنیا ، مقدمات سفر گردشگران متقاضی خدمات دندانپزشکی را فراهم کند . چنانچه نیاز به کسب آگاهی بیش از این دارید ، همکارن ما از طریق پل های ارتباطی موجود در بخش تماس ما سایت دندانپزشک نیک زاد ، مشاوره های لازم را به شما ارائه خواهند کرد .